Římskokatolická farnost Roztoky

Památka obětí totalitních režimů

zpět

LH

17.11.2012 ve 14:00 bude sloužena mše svatá v kostele svatého Klimenta na Levém Hradci za všechny oběti nacismu a komunismu.


V předvečer státního svátku - 17. listopadu - dne boje za svobodu a demokracii dříve dne studentstva), tj. 16.11. budeme slavit v 18:00 mši svatou v kostele sv. Jana Křtitele za náš národ. Po mši svaté bude následovat setkání s panem Mikulášem Kroupou z organisace Post Bellum - Paměť národa.

Následně v úterý 17.11. v 10:00 na Levém Hradci vzpomeneme na všechny ty, kteří nasadili svůj život za to, abychom my dnes mohli žít v té „bohatší“ části Evropy; nebo chcete-li svobodnější části Evropy. Možná příliš rychle zapomínáme na lidi, kteří stáli na „naší straně“, tedy na straně víry v dobách nedávno minulých. Možná stojí za to zastavit se na nejstarším místě víry našeho národa a vzpomenout na všechny ty... ty, kteří byli umučeni, popraveni, kteří nezradili, nezapřeli, neustoupili, nepodepsali... zvítězili.(A nemáte pocit, že na tomto nejstarším místě víry našeho národa bychom se v tento den měli modlit i za ty, kteří zradili, zapřeli, ustoupili, podepsali... )

„Nedej se přemoci zlem, ale přemáhej zlo dobrem.“ Řím 12, 21

(cc) 2009 farnost Roztoky - copyleft Creative Commons License - správa webu: Jirka Bubeníček a Prokop Šatava -