Římskokatolická farnost Roztoky

ZÁPISNÍK - zápisky

Tlačítko na přidání zápisku je na úvodní stránce zápisníku.27.03.2010 18:22:29 - Jirka:
Tak jsem zvědavý jestli někdo projde tím obrázkovým testem a jestli tu vůbec něco bude :-)02.04.2010 19:19:39 - Jitka:
Todle je docela dobrý test i pro zdejší, v koslela sv. Prokopa jsem nikdy nebyla, asi bych to měla napravit.26.04.2010 14:11:15 - Prokop:
No, než se mi to podařilo pod Firefoxem (linuxovým) najít - tedy jako správné okénko, tak mi to chvilku trvalo... ;)26.04.2010 15:31:58 - Jirka:
No asi jsi Prokope na tom tlačítku "Přidat zápisek" dvojkliknul a ten druhý klik jen dal to okno s tlačítkem do popředí, před to nové okno. To nesouvisí s Firefoxem ani s Linuxem, ale dobře, lidé klikají různě divoce, tak jsem to upravil, aby to nové okno se nakonec vždy dostalo do popředí.

Tak tedy prosím vesele klikejte a přidávejte zápisky, zatím tedy o to moc zájem není :-)11.05.2010 15:55:41 - Jitka:
Zdravím web mástra, Jirko píseš že na stránky nikdo nepíše. Řekla bych, že k tomu jsou dva důvody: malá reklama (chtělo by to lidem v kotele zdůraznit, že taková stránka existuje, kde ji najdou a k čemu je určena)a tady je druhý důvod. Momentálně zde najdeme vcelku aktiální ohlášky, něco málo fotografií a kalendář, který najdu i jinde třeba v Katolických novinách. Chtělo by to nabídnout něco proč se zrovna na tendle web podívají místní. Osobně bych se přimouvala za rozšíření liturgického kalendáře o určení přesného čtení na tu či11.05.2010 15:56:37 - Jitka:
onu bohoslužbu v tom určitém kostele, abychom se nemuseli ptát otce Petra pokaždé, když je několik variant(ať to určí dopředu a dá se to na web) A co taková historie kostelů, nějaké zajímavé články, zajímavé knihy ke čtení, knihovna z roztocké fary, inzeráty a nebo pozvánky na zajímavé akce ve farnosti nebo jejím blízkém okolí a nemusí to být zrovna jen bohoslužby a poutě, farnost by měla žít i jinými akcemi aby mohla zdílet své společenství např. napadámě třeba společný výlet třeba na Budeč nebo do kostela sv. Kláry v Troji akce,která by potom mohla být důvodem k sdílení záčitků na této webové stránce.

Přeji krásný den

Jitka

PS. nápadů je určitě hafo jen se zeptat lidí co by tu chtěli mít11.05.2010 22:00:07 - Kateřina:
Milá Jitko, je skvělé, že máš tolik nápadů. Web máster má jistě spoustu práce už s pravidelným přidáváním programu bohoslužeb a úpravou fotografií a samotného technického fungování stránek. Mohla by ses s ním zkusit domluvit, zda by bylo možné, aby Ti dal práva k přidávání textů na stránky, nebo aspoň vyrobit nějaký článeček, třeba o historii kostelů apod.

Taky by bylo pěkné, kdybys třeba vyrobila náplň sekce Zajímavé knihy, webmaster to sám všechno nezvládne.

Co se týká vylepšení liturgického kalendáře, připadá mi, že by to nebylo jednoduché, ale jestli umíš programovat, můžeš to zkusit upravit.

Přeji pěkný večer16.05.2010 13:59:28 - Jirka:
Aby nevzniklo nějaké nedorozumění, mně vůbec nevadí, že sem skoro nikdo nepíše, nebo, že toho na stránkách moc není.

Jsme malá farnost a ještě rozptýlená mezi několik kostelů a ještě víc vesnic. Je proto je vhodné, že máme jen malé webové stránky, na kterých toho moc není. A je pochopitelné, že zde není moc aktivit. Nemůže tady fungovat něco, co snad někde trochu funguje ve veliké městské farnosti.

Samozřejmě jestli se najde někdo, kdo bude něco připravovat na ty stránky, organizovat a starat se o to, bude to pěkné, ale myslím si, že to vůbec není nutné.

Přeji krásný zbytek doby velikonoční

Web majstr17.05.2010 11:12:36 - Jitka:
Jsem ráda, že takovéto stránky vůbec existují možná právě díky nim bychom se mohli přiblížit a seznámit s těmi ostatními kostely, které neznáme a přitom jsou v jedné farnosti. Také vím, že to je spoustu práce. Bohužel programovat neumím. Ale přesto ráda pomůžu, třeba tu farní knihovnu zpravuje moje maminka, a tak bychom spolu mohli udělat seznam. Skusím to do letních prázdnin zrealizovat. Nejsem ani proti pokusit se o historii kostelů, ale možná by na to byl někdo fundovanější třeba pan Boloňský. Kdyby byl zájem můžou takovéto stránky být právě společným projektem nás všech z farnosti. Každý něco umí a může pomoci. Jitka29.05.2010 15:06:46 - Zdenka:
Texty aktuálních bohoslužebných textů lze nalézt např. zde: http://www.vira.cz/nedelni-liturgie/ Moc variant čtení většinou není, takže si myslím, že není třeba si komplikovat život programováním softwaru na tyto stránky. Oceňuji aktuálnost ohlášek a přehledu bohoslužeb, ostatní věci na internetu jsou nadstavba nižší důležitosi - přeci jen život ve farnosti by měl být především v osobní rovině reálných setkávání lidí, což se v naší farnosti dle mého názoru celkem hezky daří.10.06.2010 07:57:14 - Miloš Hlávka:
Tak mi ten Tichý hlas pro Svatou zemi zase nějak utekl - zatím jsem se na něj dostal jen jednou, před čtyřmi lety. Docela příjemná akcička. I když jednu věc by to ještě chtělo napravit - totiž přizvat i zástupce muslimské komunity, která už i tady v Čechách existuje. "Dělat mír" ve Svaté zemi bez nich jaksi nejde. A když už jsme u té ekumenizace, což rovnou zkontaktovat i stoupence Bahá'í? Mír ve Svaté zemi je i v jejich zájmu.12.08.2010 16:51:58 - Vláďa Molík:
No, je to oříšek! Nicméně protože běhám po zvonicích a zvoním ruční zvony, měl bych to znát... V Noutonicích je to Jan a přitom je tam myslím zvon Josefa. Ale na Řípu je Jiří a Marie, tak tam někdy první neděli v měsíci přijďte alespoň poslouchat to ladění, i když je to mimo farnost.19.06.2011 14:34:32 - Jirka:
Nikdo sem nic nepíše, ale to nevadí.11.11.2011 21:25:00 - JirkaLa:
Zdravím administrátora Jirku a další milé přispěvatele nebo občasné čtenářky či čtenáře,

Blíží se advent a tak se opět těším, jak budeme doma psát dopis Ježíšku, budu si přát jako v minulých letech nějakou moudrou knihu... Jedna taková se mi tento týden dostala do ruky (Drahokamy štěstí), a tak jsem pro moji radost a naši inspiraci vybral jeden citát:

Odevzdávám se radosti, neboť radost je síla

Odevzdávám se lásce, neboť láska je vznešená síla.

Odevzdávám se jednotě, neboť jednota je nezměrná síla.

Odevzdávám se bohu, neboť bůh je Absolutní Síla Nejvyšší.

Příjemný den JirkaLa26.04.2012 14:56:36 - Helena:
Dobrý den - na stránkách je uvedeno, že Tichý hlas letos zase bude a to 10.6.2012, ale při kliknutí se mi objeví informace o Tichém hlasu z roku 2010... Tak doufám, že to není žádný omyl a festival opravdu bude :) Děkuji06.05.2012 20:28:54 - Jirka:
Tichý hlas letos bude 10.6.2012, odkaz na rok 2010 opraven, aby to nikoho nepletlo, další informace budou brzy přidány.05.06.2012 08:26:36 - Vašek:
Může mi někdo říct co je absolutní pravda a kde ji najdu? Díky. Vašek06.06.2012 20:17:20 - Jirka:
No asi toto není nejvhodnější místo na odpovídání na takovéto dotazy. Když ale už Vašek úspěšně prošel tím testem s našimi kostely, tak bych se asi měl pokusit o nějakou odpověď. A jelikož nemám moc rád nějaké filozofování, tak můžu třeba citovat z Bible:

Ježíš mu odpověděl: „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne." (Jan 14,6)07.06.2012 10:55:41 - Vašek:
Díky za odpověď.Já rád filozofuju; je to vlastně hledání slov pro myšlenky.Z citátu (Jan 14,6)je vidět,že Pravda, Ježíš Kristus, nám byl představen skrze Bibli,Knihu Knih,řekl bych Knihu života. Všechno to do sebe zapadá.Otevřme srdce Pravdě, Ježíši Kristu a nalezneme cestu k životu věčnému v lásce,která je věčná, protože je to Ježíš Kristus, vše ostatní pomine. Láska miluje věčně. Nebo se pletu?02.08.2012 13:26:28 - Vašek:
Bože děkuji Ti za dar porozumění Pravdě, kterou jsi všem dal skrze Ježíše Krista a Písmo Svaté. Děkuji Ti za sílu pro všechny, aby Ti v tichosti a pokoře dokázali naslouchat a rozmnožovat semínko Pravdy zaseté do všech srdcí při našem zrození. Život v Pravdě je sice peklo na zemi, ale brána k životu věčnému, protože vše je stvořeno pro konečné vítězství Dobra a Lásky skrze Ježíše Krista. Nejdůležitější mezi lidmi jsou dobré vztahy, protože kdo nectí dobré vztahy, nevěří v Pravou lásku, která nevyčítá, je pokorná, nesoudí, upřednostňuje dobro bližního na úkor svého, není chamtivá............10.11.2012 10:37:27 - Vašek:
Pravda je jen jedna, ostatní jsou názory. Stejně tak je možno podle názorů rozdělit lidstvo na věřící a ateisty. Podle toho jsou prezentovány názory vycházející buď z absolutní nebo relativní pravdy. Naslouchejme proto Bohu, tj.absolutní pravdě a nenechejme se strhnout relativní pravdou, která je pomíjející a nemá s absolutní pravdou společného byť jen co by se za nehet vešlo. Je asi možnost, aby relativní pravda svojí pokorou změnila podstatu a přešla v absolutní pravdu. Obráceně to možné není, protože vyšší vědomí nikdy nemůže být překonáno vědomím nižším stejně jako nelze Lásku překonat lhostejností, nenávistí a zlobou. Je to totiž dáno absolutní pravdou, jediným zákonem, který vždy platil a vždy platit bude bez ohledu na to, jak si ho kdo bude vykládat.20.11.2012 07:58:50 - Vašek:
Pomáhejme uzdravovat nemocnou společnost, která se místo k Pravdě uchyluje k názorům a nenaslouchá Bohu. Tím ztrácí pokoru v Pravdě a upřednostňuje názory ve jménu jednotlivce, což vede k dělení společnosti. Nedávejme tento mylný příklad našim dětem, jako vzor, jen proto, že názor "kamaráda" je, že to takhle v životě chodí.Záměr Boha je jednota počínaje jednotou manželskou na základě Lásky a jednoty těla a duše podle Pravdy, ne dělení podle mylných názorů. Že nejste nemocní, ale nakažení? Vyléčte se absolutní Pravdou a Láskou, které jsou věčné a neléčte se pomíjejícími názory. Nedá se zapomenout na závěr jednoho kázání našeho duchovního otce : " Milujte bližního, a když ho nemůžete milovat, modlete se za něj, a když se za něj nemůžete modlit, naslouchejte Bohu". A já bych přidal: "A když budete naslouchat Bohu, začnete bližního zase milovat."04.12.2012 08:18:34 - Vašek:
Sledujeme-li čas reálný, který žijeme, zdá se nám, že máme na všechno času dost. Ale společně s naší planetou rotujeme kolem její osy obvodovou rychlostí 1661,5 km/hod., kolem slunce létáme rychlostí 107534km/hod. a se sluneční soustavou létáme kolem středu galaxie rychlostí 864000km/hod. A je psáno, že pro Boha je jeden den, jako tisíc let a tisíc let jako jeden den. Z toho je zřejmé, jak nicotný je náš čas s ohledem na věčnost, nekonečnost a neomezené časové možnosti absolutní Pravdy. Proto nesuďme, abychom nebyli souzeni, ale budujme a upevňujme pro konečné vítězství Pravdy a Lásky v jednotě, protože každý jednou zjistí, že čas letí opravdu rychle. A mnohdy si jedna generace nestačí napravit to co pokazila, protože nenaslouchá Bohu, je sobecká a nemyslí na dobro svých potomků, které místo žití v Pravdě učí žít ve lži a intrikách moderní doby. Proto učme naše děti odvaze v Pravdě, protože k Pravdě je zapotřebí mnohem větší odvahy než ke lži a přetvářce.11.12.2012 08:29:43 - Vašek:
Člověk je schopen pochopit a uznat Boha, absolutní Pravdu tehdy, když dojde k takové úrovni pokory svého vědomí, že se dokáže oprostit od relativní pravdy, kterou dokáže nabytou odvahou svého vědomí popřít.Děkujme tedy Bohu za všechno co nám dává ve prospěch vítězství Pravdy a Lásky, naslouchejme Bohu, prosme jej za to, ať vede naše kroky a neprosme za dary, které by byly pouze pro potřebu našeho vědomí v rozporu s potřebami duše a jejichž podstata by byla vytržena z kontextu zákona života věčného, Bible. A věřme, že nám nebude nic chybět. Vždyť míra Lásky k Bohu je přímo úměrná projevům Lásky k bližnímu a naopak, jak dovedeme být pokorni a mít úctu k bližnímu, takový je náš vztah k Bohu. A co může potřebovat člověk víc k životu věčnému v Pravdě a Lásce? Jsme přeci všichni dítky Božími odpovědni Jemu za naše konání prostřednictvím vztahu ke svému bližnímu. Věrnost Bohu se odráží ve věrnosti bližnímu.12.12.2012 14:14:12 - Vašek:
Děkujme Pánu Bohu za všechno co nám poslal k překonání a poučení, protože se tím učíme žít v Lásce a Pokoře. A čím více v sobě najdeme Lásky a Pokory, tím dokážeme více překonat a naše srdce budou vyzařovat neskutečné množství pozitivní energie. A čím víc nás bude Lásku podporovat a v Lásce žít každý budoucí den, tím víc bude z každého z nás, z každé rodiny, z každé ulice, z každého města, státu a nakonec z celé Země vyzařovat pozitivní energie pro život v nekonečné Lásce. A bude lépe. A čím více nás dojde k tomuto poznání, tí blíže bude ráj na zemi, protože stejně jako se za dob zlých rozšířila zloba, tak je nyní na řadě Láska v životě věčném.20.12.2012 08:01:21 - Vašek:
Dej, bude Ti dáno. Přej, bude Ti přáno. Obráceně to fungovat nemůže, protože je to dáno zákonem Lásky a Pravdy. Když se rozhodneme všichni dát svému nejmilejšímu podle jeho potřeb, ovšem v souladu s absolutní Pravdou, Písmem Svatým, podstatou života, bude mít každý z čeho brát. Proto nelze, aby všichni chtěli napřed brát, když není z čeho, když nikdo nedává. V materiálním světě to vidíme na první pohled a v duševním světě, s absolutní Láskou a Pravdou v srdci, to poznají naše srdce, které jsou nositelem naší Lásky. Proto poslouchejme naše srdce a dávejme, abychom dostali. A milujme, abychom byli milováni. Nestačí mít rád, to je synonynum neúplné, které nemá totožný význam v kontextu absolutní Lásky a Pravdy, Boha skrze Ježíše Krista. Je jen jedna Láska, která miluje. Kdo má rád, milovat nemusí.02.01.2013 17:20:33 - Vašek:
Dejme si předsevzetí do nového roku vedoucí k posílení Lásky: Milujme hned a oškliví buďme až zítra. A když si to takhle budeme říkat každý den, budeme jen milovat a zlo zabalíme do Lásky. Je totiž čas přepnout na Lásku a, jak jsme slyšeli při kázání, ,,nenechat se vláčet společností" i když je těžké jít proti všem, nebo vlastně proti většině. Ale je nás dost a kdyby jsme každý přepli na Lásku jednoho, dva, tři...., bylo by lépe. Společnost totiž ráda slyší, že ,,takhle to přeci chodí všude, to je život", ale buďme jiní, jděme cestou Pravdy, která byla první a bude i poslední. A na tuto cestu se vejdeme všichni. Ostatní cesty nevedou k cíli a marně na nich člověk hledá Pravdu a Lásku.22.01.2013 15:26:09 - Vašek:
Na počátku bylo Slovo a skrze Slovo bylo všechno stvořeno. Slovo je proto základním pilířem veškerého stvoření. Neuváženým slovem totiž můžeme ublížit víc než vystřelenou střelou a obojí nejde vrátit. Střela však raní tělo, které se zahojí, ale Slovo raní duši a šrám na duši je horší, než šrám na těle. Slovem vznikají příběhy života, dobré i špatné. Slovem tvoříme myšlenky, jako myšlením tvoříme slova. Stačí Slovo a člověku se dokáže odvinout příběh následujícího života se všemi možnými vazbami. Miřme proto Slovem přesně a v Pravdě, važme Slova s pokorou k bližnímu a naslouchejme Bohu, abychom tvořili Slova s Láskou a ne se zlobou. Tak budou vznikat jen příběhy Lásky, která má trvání věčné v jednotě s Bohem.25.06.2013 15:28:36 - Anežka:
Nabízíme zážitkový dětský tábor pro všechny děti od 12 do 18 let. Tábor je pořádán farou bratří františkánů u kostela Panny Marie Sněžné v Praze 1. Bereme děti i z jiných než katolických rodin i děti ze sociálně slabších rodin. Téma tábora: Rytíři Kulatého stolu Náplň tábora: kovárna, výcvik, lukostřelba, šifry, soutěže, bojový výcvik, zdravověda a spoustu zábavy

Termín tábora: 20.7 - 3.8.2013 Místo konání: Slověnice u Vlašimi Cena: 3000,- Kč Hlavní vedoucí: Tomáš Paseka br. Eliáš Přihlášky a informace: tompas(zavinac)centrum.cz, tel.: 73443546016.09.2013 21:12:12 - Vašek:
Láska se nedá vnutit, ani vynutit. Láska se dá ale závidět. Proto se milujte jak je psáno, ať si nemusíte Lásku závidět.31.10.2013 20:29:35 - Vašek:
Naslouchejme Bohu a milujme se, jak je psáno, protože všechno, co pro sebe vzájemně v životě uděláme, uděláme ze své vzájemné Lásky takové, jaká je a všechno, co pro sebe v životě neuděláme, neuděláme také ze své vzájemné Lásky takové, jaká je.26.11.2013 18:53:17 - Vašek:
Kde je láska, tam je domov. Všechno ostatní si do tohoto domova můžeme koupit. Ale k čemu nám bude všechno to, co si koupíme, když to nebudeme mít kam dát ? Proto zvažme, co je nám přednější a co chceme, aby nám déle vydrželo. Na tom se vyplatí stavět.14.12.2014 20:32:50 - Vašek:
Je čas vánoc a čas na předsevzetí do nového roku. Pochybili jsme v tomto roce? Ublížili jsme někomu slovem nebo činem? Vraťme se zpět, abychom mohli jít jinou, lepší cestou v lásce. Ale je potřeba se vrátit jen na rozcestí z něhož lze uhnout na cestu lepší. Nelze se vracet až k místu, kde sídlí zlo, které nás ovládlo a kde jsme se provinili. Dokážeme být tak silní a hledat lepší cestu, nebo jsme zpohodlněli, nechceme se ztrapnit ve společnosti a budeme se chovat jako většina a tvrdit, že je to všude stejné. Vrátit se asi dokáže ten, komu to s ohledem na jeho víru stojí za to; podle své svobodné vůle. Naslouchejme proto srdci a ne rozumu, protože v srdci máme lásku od Boha, ale rozum nám ovlivňuje společnost a špatný příklad lidí. Proto naslouchejme Bohu, dávejme pozor na dobrá vnuknutí a nenechávejme se ovlivňovat zlem.16.05.2015 23:44:16 - Helena:
Bude letos Tichý hlas?07.01.2016 10:22:49 - Vašek:
Ohlédneme-li se za uplynulým rokem, převážná většina bude hodnotit a ochotna řešit pouze situace týkající se každého osobně. Nelze pouze brát život takový, jaký je. Z toho čiší pohodlnost a tichý souhlas s děním v celé společnosti. Pro lepší budoucnost našich dětí je potřeba jim jít dobrým příkladem v kontextu s vírou v jednoho Boha a nenechat se společností pouze vláčet, jak jsme slyšeli v jednom kázání. Jen tak se bude společnost měnit k lepšímu. Je potřeba se Bohu oddat a vnímat Jeho vnuknutí. Tak se vyhneme chybným krokům. A nevytrhávejme naše jednání z kontextu Božího záměru. Nesmiřujme se s minulostí, z té se musíme poučit a v budoucnu žít lépe. Buďme každý hlavně člověkem a neschovávejme své činy za odpovědnost „státu“, „politických seskupení“, „firem“ a dalších nic neříkajících zaštiťujicích názvů. A pro poučení přikládám odkaz na projev pátera Pyťhy : http://leteckaposta.cz/17875252508.03.2016 12:25:34 - Vašek:
Vše co je nutné k tomu, aby zlo expandovalo je, aby slušný lidský tvor nic nekonal26.01.2017 10:42:12 - Vašek:
Jsme věřící? Věřící v Boha a jeho záměr? Jsme stvořeni k obrazu Božímu. Ale chováme se podle Jeho záměru? Chyba asi nastala na počátku onoho času, kdy lidé přestali naslouchat Bohu a začali konat pouze pro svůj prospěch. Člověk se stal špatným příkladem svým postojem, svým jednáním, chamtivostí, egem, lhostejností. Kam se poděla pokora, respekt, tolerance a Láska k „bližnímu“? Je potřeba opět více naslouchat Bohu, protože kdo naslouchá Bohu, dokáže naslouchat i bližnímu. A tehdy se zase dostanou do popředí duchovní hodnoty člověka a Láska. Láska k Bohu a k člověku. Vždyť záměrem Boha je jednota, ne dělení. Bůh sjednocuje, člověk rozděluje.09.08.2017 12:14:00 - wellspring:
V této zemi, kde zájem o Boha a duchovní hodnoty téměř vymizel, hledám křesťanské přátele nejen pro sebe, ale ještě více pro své 2 děti předškolního věku. Jsme křesťané římskokatolického vyznání a po Bohu máme hodně blízký vztah k Matce Boží, Panně Marii. Máme rádi psy, zvířata a všechno živé, procházky přírodou a cestování. Křesťanů, kteří hledají přátelství s křesťany je málo, proto uvítáme přátelství i na dálku a třeba s jen občasným osobním kontaktem. Kontakt: wellspring(zavináč)email(tečka)cz.20.01.2019 14:19:57 - Muf:
„Pán je ke mně tak dobrý, že je mi nemožné se ho bát. Vždycky mi dal to, po čem jsem toužila, anebo spíš ve mně vzbudil touhu po tom, co mi chtěl dát." Terezie z Lisieux27.09.2020 21:54:48 - Vašek:
Ahoj, v souvislosti s rokem svaté Ludmily doporučuji ke shlédnutí ruský velkofilm o sv. Vladimírovi.

Vzhledem k tomu, že počátky Kyjevské Rusi jsou podobné počátkům Přemyslovského státu (křest z Byzance, bratrovražedné boje, hradištní kultura,...) člověk si může díky poctivému filmovému zpracování udělat představu, jak to asi bylo kdysi u nás, na Levém Hradci, na Budči, ...

Ke shlédnutí zde:

https://www.freefilm.to/film/viking?fbclid=IwAR3i-xgFmprMX9xTy0flWY4MOI2jhVNW4hL5zBZ1xqvoNhDmU1tzpKAgdi4


(cc) 2009 farnost Roztoky - copyleft Creative Commons License - správa webu: Jirka Bubeníček a Prokop Šatava -